mail tisk

V Praze se konala celostátní konference pedagogů MŠ

Život s pravidly, limity a rituály

 

„Hranice a rituály hrají ve výchově dítěte velmi důležitou roli. Děti potřebují hranice či mantinely, které vytvářejí podmínky pro bezpečný vývoj dětské psychiky. Bezlimitní výchovou svým potomkům, potažmo dětem v předškolním zařízení vůbec nepomáháme, právě naopak.“

13. listopadu 2015 jsme v Praze pořádali celostátní konferenci pro pedagogy mateřských škol

„Život s pravidly, limity a rituály“.


Cílem konference bylo ukázat pedagogům cesty k utváření funkčních pravidel u dětí v mateřských školách. Je třeba si ale uvědomit, že informace které účastnice obdržely, se netýkají pouze předškolního vzdělávání, ale především výchovy dětí v rodinách.

K čemu jsou pravidla? Jak pravidla působí na socializaci dětí, jejich další život a životní úspěšnost? Jaké jsou důsledky bezlimitní výchovy a jak předcházet vzniku sociálně patologických jevů?

Program konference ke stažení


Konference se zúčastnilo 195 učitelek a ředitelek mateřských škol ze všech koutů České republiky.

Pozvání na konferenci přijalo 6 přednášejících, kteří se s posluchači podělili o své znalosti a zkušenosti z praxe: PhDr. Lidmila Pekařová, Mgr. Květa Hrbková, Mgr. Eva Svobodová, Mgr. Hanka Švejdová, PhDr. Marek Herman a PhDr. Marta Franclová, Ph.D.

Účastnice hodnotily odbornou úroveň konference velice kladně. Je evidentní, že byla velkým přínosem pro jejich další pedagogickou praxi.

Evaluace konference:

„úžasné“, „nezapomenutelné“, „super praktické nápady“, „konference byla pro mou práci velice přínosná“, „skvělá konference složená ze skvělých odborníků, kteří ví, co jej praxe a s teorií zacházení s mírou“, „bez připomínek, klobouk dolů“, „bylo to opět super“, „příjemné prostředí, odborníci, skvělá organizace“, „úžasné, jsem vděčná, že jsem tu mohla být a vše slyšet“, „všichni mi mluvili z duše“, „konference byla perfektně připravená, skvělé přednášky“


Na konferenci jsme Vám představili i aktuální novinky našeho nakladatelství
:
novou publikaci Hrajeme si, tvoříme a přitom se bavíme a didaktickou pomůcku Pohádkový kufřík.


Jsme rádi, že konference byla úspěšná. Za účast všem srdečně děkujeme!

Na příští rok pro Vás plánujeme další akce. Tentokrát si přijdou na své i učitelé základních škol, kteří se mohou těšit na konferenci věnovanou rizikovému chování dětí a mládeže, extremismu a kyberšikaně.

 

FotogalerieFotografie_konference_1

Fotografie_konference_1


Fotografie_konference_2

Fotografie_konference_2


 


<< zpět