mail tisk

CELOSTÁTNÍ KONFERENCE

pro pedagogy mateřských a základních škol

CELOSTÁTNÍ KONFERENCE

Co a jak dělat pro dobrou přípravu ke vstupu do první třídy?

Jak pracovat s dětmi v první třídě tak, aby úspěšně zvládly základní školu?

K těmto a dalším otázkám se vedou diskuze mezi pedagogy ve školách, na úrovni ČŠI i MŠMT. Názory jsou různé a dosud neexistuje ucelená koncepce nebo jednotný postup.

Právě tomuto, pro Vás aktuálnímu tématu, bude věnovaná i celostátní konference, kterou budeme pořádat v říjnu a na kterou Vás srdečně zveme:

„Dítě na cestě do základní školy aneb plynulý přechod z MŠ do ZŠ.

 

Akreditovaná vzdělávací akce MŠMT (č.j.: MSMT-18345/2014-2-504)

Podrobnější program konference najdete zde.

Kapacita konference se rychle plní. Neváhejte a přihlaste se včas!


Účastnický poplatek:    1.500 Kč / osobu
cena zahrnuje materiály a občerstvení

Přihlášku naleznete zde.

 

Na co se můžete těšit:

Přijďte si poslechnout nejen názory a doporučení odborníků z oblasti předškolního a základního školství, ale i učitelů z praxe! Zúčastní se i zástupci Národního ústavu pro vzdělávání.

Obsahem konference bude potvrzení důležitosti předškolního vzdělávání nejen pro úspěšný a plynulý přechod na základní školu, ale i pro úspěšný průběh celé školní docházky. Konference Vás plynule provede celým obdobím přechodu z mateřské školy do základní a pokusí se problematiku školní zralosti ukázat prakticky a v souvislostech.

V jednotlivých přednáškách se například dozvíte, jak využít hry a herní principyv předškolním vzdělávání, jaké jsou aspekty emoční a sociální zralosti v souvislosti s učením. Pozornost bude věnovaná podmínkám, za kterých nastává učení a jak je můžeme vytvářet, zlepšovat a jaké požadavky mají učitelé základních škol. Nebude chybět aktuální podpora rozvoje pohybu, zdravého životního stylu a rozvoj funkčních gramotností. Zástupci MŠMT Vás obeznámí s plánem českého vzdělávání Strategie 2020a s připravovaným programovacím obdobím Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

 

Fotogalerie 


<< zpět