Mgr. et Mgr. et Mgr. Soňa Křížová, Ph.D.

Soňa Křížová

Pracuje jako speciální pedagog, který neúnavně ve své práci propaguje terapeutické postupy. Ve výchovném ústavu je úspěšně se svými kolegy využívá individuálně i skupinově. Zkušenosti má ale také ze školního poradenského pracoviště základní školy, jako učitelka na středních školách i univerzitách, jako lektorka i ředitelka výchovného ústavu. Jako psychoterapeut se soustředí na děti a jejich rodiny, je systemickou a rodinnou psychoterapeutkou. Ve volných chvílích se věnuje změně legislativy v rámci pracovních skupin, arteterapii s lidmi s duševním onemocněním nebo běhá. Ráda se vzdělává i vzdělává.

Vzdělání

Mgr. Pedagogika – sociální práce (UP Olomouc), Mgr. Speciální pedagogika (MU Brno), Mgr. Speciální andragogika (MU Brno), Ph.D. Pedagogika (UP Olomouc), 5letý psychoterapeutický výcvik Umění pomáhat (systemický), aktuálně ve výcviku Integrované rodinné terapie. Mnoho dalších dílčích výcviků a kurzů (expresivní terapie, Kids‘ skills, Sandtray, aj.), účast na konferencích, členka odborných společností (ČAP, ANV a další).

Dosavadní praxe

Od 2004 – dosud: Výchovný ústav Brandýs nad Orlicí -Vysoké Mýto (ředitelka, speciální pedagog, vychovatel)

Od 2005 – dosud: lektor dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků – Národní pedagogický institut, Centrum celoživotního vzdělávání Pardubice, Akademie rodičovství atd.

Od 2010 – dosud: externíučitel Univerzity DSW Wroclaw, Jihočeské univerzity České Budějovice, Vyšší dopravní akademie G.Habrmanna Česká Třebová (VOŠ obor sociální práce) a dalších škol (v průběhu času) a dalších

Od 2004 – dosud: poradenství ve speciální pedagogice, psychoterapeutické poradenství (vedlejší činnost jako OSVČ nebo na DPP) pro jednotlivce i školská zařízení

Kurzy

Terapeutická práce s dítětem v ústavní výchově a jeho rodinou

Od 4 290 Kč
Město konání:On-line webinář
Hodinová dotace kurzu:16
Vhodné i pro šablony:ANO
Termín kurzu od:16.09.2024