Představení přednášejících - konference Učitel/ka je anděl. Ale především člověk!


PhDr. Marek Herman PhDr. Marek Herman

PhDr. Marek Herman je vysokoškolský profesor a lektor osobního rozvoje, autor knihy Najděte si svého Marťana. Vystudoval gymnázium a Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity. Sedm let učil na gymnáziu v Bílovci, rok pracoval pro nadaci Open Society Fund. Působil jako externí pracovník na Katedře rekreologie Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. Deset let pracoval pro nadnárodní společnosti, kde měl mj. na starost filantropické projekty. Ve svých vlastních seminářích se soustředí zejména na sebepoznání a výchovu dětí do šesti let.




PhDr. Jan SvobodaPhDr. Jan Svoboda

Český psycholog Jan Svoboda byl v minulosti supervizorem několika azylových domů a také programu Hestia Praha. Působil jako psycholog a psychoterapeut a nyní působí na Ostravské univerzitě jako odborný asistent na katedře školní a pedagogické psychologie. Je autorem vysokoškolských skript jako například „Metody práce s mládeží“, „Učitelština – dialogizovaná forma vedení sexuální výchovy v ZŠ“ či „Praxe učitelů v prevenci sociálně patologických jevů“. také publikuje své odborné články, ve kterých vychází ze své poradenské praxe, v časopisech jako Ty a Já, Psychologie dnes nebo Prevence. Je také například autorem publikací „Sebepoznávání krokem a chůzí“ či „Agrese a agresivita v předškolním a mladším věku“.

Akreditovaný lektor pro ČR a SR pro všechny stupně školství, supervizor dětských domovů, azylových domů, domovu důchodců. Autor 8 samostatných knih, 3x spoluautor se specializací na poradenství v oblasti výchovy, výuky, týmů a kolektivů.




MUDr. Kateřina CajthamlováMUDr. Kateřina Cajthamlová

Česká internistka a psychoterapeutka, která se do vašeho podvědomí dostala zejména díky pořadům Jste to, co jíte či DoktorKA. Je spoluautorkou knih o hubnutí Nebezpečný svět kalorií a Čtěte pohádky, čtěte mezi řádky. Napsala také knihu Abeceda moderního rodiče, která vychází z její terapeutické praxe a hovoří o rodičovství, výchově, úloze rodiny a pravidlech, která jsou důležitá pro zdravý základ lidských vztahů. Od roku 2001 provozuje nestátní zdravotnické zařízení pro prevenci a léčbu interních chorob. V anketě TÝTÝ se v roce 2007 umístila na 3. místě.



PhDr. Lidmila PekařováPhDr. Lidmila Pekařová

Vystudovala Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a roku 1992 vyjela na stáž do Ameriky a Kanady. Momentálně se zabývá klinickou psychologií a má již 30letou praxi. Věnuje se přednášení pro pedagogy, širokou veřejnost a řídící pracovníky firem a ve školství. Její přednášky mají vysokou návštěvnost po celé České republice. Má také sedmnáct let praxe primářky na oddělení rehabilitace v Loži – Košumberku. Napsala knihu Jak žít a nezbláznit se, která je velmi populární a dočkala se již 8. dotisku. Kniha se zabývá psychologií dítěte od předškolního věku do dospělost a pomáhá rodičům s výchovou. V roce 2014 ji vyšla druhá kniha s názvem S.O.S., která se zabývá denními problémy partnerů a rodičů.