mail tisk

Tipy na zajímavé a užitečné webové stránky

 

Na této stránce najdete odkazy na zajímavé webové stránky, kde se můžete inspirovat nebo najít užitečné informace.

 

Jak poznat nadaného žáka? Jak rozvíje talent a silné stránky dětí?

Doporučujeme zajímavé stránky Jana Mühlfeita - zkušeného globálního manažera, který strávil 22 let v Microsoftu a spolupracoval s nejlepšími lídry a mysliteli globálního světa.

http://janmuhlfeit.com/cs/produkty/9-odemykani-detskeho-potencialu-9-15-let

https://www.flowee.cz/stitky/360-odemykani-detskeho-potencialu

Máte ve tříde nadáného žáka nebo budete mít? Pak vám přijdou možná vhod některé z těchto webových stránek, které se věnují nadaným dětem:

http://www.mensa.cz/

http://www.centrumnadani.cz/

http://www.talent-nadani.cz/

http://www.jcmm.cz/data/jitka/talenty_blok_9c_7.pdf

http://www.talnet.cz/home

http://vhled.cz/Clovek_a_lidstvo/ININKZVZNAD.html

 

CZECHKID - je webová stránka, která se věnuje zavádění multikulturní výchovy do škol. Najdete zde vysvětlení základních pojmů a situací souvisejících s multikulturou a náměty k práci.
http://www.czechkid.cz/

 

Inkluze.cz - je portál věnovaný inkluzi, najdete na něm vše o vzdělávání dětí s postižením a také mnoho dalších odkazů na organizace, které se věnují práci s dětmi s postižením.
http://www.inkluze.cz/

 

Jste škola, která podporuje zdravé svačinky a mění sortiment ve školních automatech nebo celé automaty? Tak právě vás by mohli zajímat stránky společnosti Happysnack.cz, která nabízí zdravé a chutné svačinky pro žáky.
http://www.happysnack.cz/

 

Asociace školních sportovních klubů vytvořila informační a metodický portál sportujiciskola.cz, který chce pomoct zlepšit stav sportu na školách. 
http://sportujiciskola.assk.cz/

 

Aktivní a smysluplné sportování na školách podporuje také Český olympijský výbor a SAZKA svým projektem Česko sportuje. Do tohoto projektu se může zapojit každá škola.
http://ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj/

 

Zajímavé články a metodické materiály na téma Kyberšikana najdete na stránkách organizace Národní centrum bezpečného internetu.
http://www.ncbi.cz/index.php

 

Zdravému životnímu stylu, zdravé výživě a vším co souvisí se životosprávou se věnuje několik organizací na svých webových stránkách. Zde uvádíme jejich seznam:

http://www.hravezijzdrave.cz/

http://www.zdrava-abeceda.cz/

http://vyzivadeti.cz/

http://www.skolaplnazdravi.cz/

 

Stránky, ketré se věnují podpoře četnářství:

http://www.rostemesknihou.cz/cz/o-kampani/aktuality/

http://celeceskoctedetem.cz/

http://www.ctenipomaha.cz/

http://www.nocsandersenem.cz/

 

Atraktivní zábavné a vzddělávací výukové materiály a pomůcky z oblasti rizik a mimořádných událostí můžou učitelé najít na stránkách neziskové organizace Záchranný kruh.

http://www.zachranny-kruh.cz/pro-skoly/

 

Potřebujete mít aktuální informace a materiály k výuce občanské výchovy, multikulturní nebo k současnému dění ve světe? Můžete se inspirovat na stránkách neziskové společnosti Člověk v tísni.

https://www.varianty.cz/metodicke-listy

 

<< zpět