mail tisk

Pohádkový kufřík

NOVINKA

Pohádkový kufřík

 

Netradiční dřevěné divadlo pro unikátní formu vyprávění pohádek a příběhů.

Při práci s Pohádkovým kufříkem se místo klasických loutek používají originální obrázkové knížky, které se do divadélka vkládají a za postupného vytahování a překrývání se pohádka nebo příběh vypráví (podle textu uvedeného na zadní straně).

Obrázkové knížky k divadlu jsou zpracovány na tvrdých volných listech A3. Přední strany obsahují ilustrace. Zadní strany obsahují texty k vyprávění příběhu a metodické poznámky. Některé knížky jsou doplněny o plošnou loutku. Díky plošné loutce se prezentace pro děti stává interaktivnější.

Recenze:

Pohádkový kufřík je v podstatě netradiční, jedinečné, vkusné a po řemeslné stránce kvalitně zpracované divadlo pro vyprávění s obrázkovými kartami. Základem pro jeho využití jsou originální obrázkové karty formátu A3, které se vloží do divadla a za jejich postupného vytahování a případného překrývání se krok za krokem vypráví pohádkový příběh. Text k příběhu je uveden na zadních stranách karet.

Děti jsou nenásilně a vtipně vtaženy do pohádkového děje, procvičují si a rozvíjejí mimo jiné myšlení, postřeh, představivost, sluchové vnímání, aktivní naslouchání, etické cítění, empatii, čtenářskou pregramotnost…

Na vytvoření zajímavé pomůcky se podílela zkušená vysokoškolská pedagožka Mgr. Eva Svobodová. Obrázkové karty ilustrovala profesionální výtvarnice Patricie Koubská.

Karty jsou pevné, odolné, dostatečně velké a vybízejí ke skládání děje pohádky, popisu obrázků, vyhledání postav, předmětů či zvířátek v prostoru apod.

Tvořivá pomůcka je určena pro použití pedagogům a rodičům dětí předškolního věku. Jistě je zaujme hra s maňásky či prstovými loutkami, možnost prezentovat v divadélku vlastní obrázky, zahrát si na moderátora, zpěváka a objevit se přímo v otvoru divadélka.

Jedná o nápaditou pomůcku, která díky kvalitnímu zpracování může děti těšit i vzdělávat po mnoho let. Pohádkové vyprávění děti baví a Pohádkový kufřík je výtečnou motivací pro aktivní a pozorný poslech.

Tuto pomůcku ocení nejen pedagogové, ale také rodiče, kteří takovým dárkem udělají svým dětem nejen radost, ale poskytnou jim zábavný prostředek k rozvoji.

Naše děti si s kufříkem velmi rády hrají a pokud s ním nepracujeme slouží jako pěkná pomůcka na prezentaci tematických obrázků.

Ředitelka MŠ Čtyřlístek Ing. Renata Špačková

Více zde.


 

<< zpět