mail tisk

NOVINKY 2019

Co všechno se nám povedlo v uplynulém roce

 

Rok 2019 byl v našem nakladatelství pestrý a bohatý na nové metodické materiály a didaktické pomůcky.

Na začátku března jsme vydali již devátý díl řady KAFOMETÍK, Vesmír. Toto náročné téma mělo v mateřských školách velký úspěch. Redakční tým se snažil připravit publikaci tak, aby se děti seznámily s tajemstvím vesmíru jednoduchou a pochopitelnou formou. Myslím, že se nám to povedlo.

V květnu a červnu jsme doplnili řadu didaktických karet o nové sady.

Sada Poznáváme profese 2 je zajímavá tím, že tentokrát obsahuje obrázky méně známých profesí. Ke každé profesi jsou navíc dvě karty s obrázkem věcí a předmětů, které s ní souvisí. Součástí jsou také karty s názvy jednotlivých profesí v českém, slovenském a anglickém jazyce a karta s počátečními písmeny. V použití vám pomůže metodika s náměty a charakteristikou jednotlivých profesí.

Další sada karet, Hry se slovy a větami, slouží na procvičování předložek, zvratných a nezvratných sloves a k rozvoji slovní zásoby. Karty jsou vyzkoušené při různých hrách s předškolními dětmi (od 4 do 6 let). Jejich prostřednictvím lze rozvíjet kromě gramatické skladby také čtenářskou pregramotnost s využitím všech čtenářských strategií a matematickou pregramotnost s přesahem do všech ostatních oblastí integrovaného vzdělávání dětí.

K rozvoji řeči a slovní zásoby, poznávání a používání sloves jsou určené didaktické karty Poznáváme slovesa, ke kterým jsme vydali nově i pexeso „Kdo co dělá?“. Hravou formou tak můžete procvičit a upevnit slovní zásobu a podpořit rozvoj řeči.

Řečové výchově a logopedické prevenci se věnujeme intenzívně. V červnu jsme se zaměřili na logopedii. Pracovní sešit Rozcvičme si jazýček a stejnojmenné pexeso s tematikou oromotorických cvičení pomůžou připravit artikulační orgány dětí (rty, jazyk, zuby, spodní čelist) ke snadnějšímu zvládnutí výslovnosti artikulačně náročných hlásek. Sešit obsahuje 16 pracovních listů. Na každém jsou detailní fotografická vyobrazení pohybu s přesným popisem, jak cvičení realizovat a jakým chybám je nutné se vyhnout.

Po dvou letech se nám povedlo znovu zařadit do nabídky univerzální transparentní podložku, kterou využijete u některých sad didaktických karet s využitím robotické včelky Bee-Bot. Její unikátnost je v tom, že je dvouvrstvá s čtvercovou sítí. Karty jsou vložené do podložky a nebudou se posouvat při pohybu včelky.

Poslední novinkou roku 2019 je nový zpěvník Marie Kružíkové Zpívání pro tenké hlásky. 30 nových krásných písní najdete nejen ve zpěvníku v notovém zápisu, ale také na instrumentálním CD, které je jeho součástí. Zhudebněné písničky můžete tak využít jako doprovod pro váš zpěv s dětmi.

Co připravujeme na rok 2020, zatím ještě neprozradíme, ať se máte na co těšit.

Redakce INFRA

 

FotogalerieNovinky 2019

Novinky 2019


 


<< zpět