RSS

Blog

Dotazník pro rodiče nových školkáčků
Blíží se nám nový školní rok a s ním i příchod nových dětí. Jejich rodiče, kteří často bývají vyděšenější než samotné děti, by měli být pro nás partnery. Proto je nastavení profesionálního vztahu nutností.
Tematické aktivity: Den leváků
Z mnohých statistik vyplývá, že zhruba 10 % populace preferuje používání levé ruky. 13. srpen je označován jako Mezinárodní den leváků. V mnoha světových koutech se pořádají různé zápasy mezi praváky a leváky a další zajímavé činnosti.
Letní kuchaříci aneb jednoduché recepty, které děti zvládnou
Konečně nám nastalo léto, období plné dovádění venku a sluníčka. Využijme toto volnější období pro podporu motoriky a osvojení základních dovedností v podobě přípravy jednoduchých a osvěžujících „mňamek“. V článku na vás čekají sladké i slané recepty a také recept na osvěžující letní drink.
Tematické aktivity: Indiánské léto
K létu patří neodmyslitelně také indiáni. Inspirujte se dnešním článkem nabitým praktickými tipy na to, jak si takové indiánské léto užít. Pokud by vás k tomuto tématu zajímalo více, v knize Barevný rok naleznete celou kapitolu věnovanou tomuto tématu.
Vodní hrátky aneb zábavné aktivity s vodou
V teplém letním počasí je potřeba se občas zchladit. Dnešní článek vám přinese mnoho tipů na aktivity, které nejen děti osvěží a zabaví, ale také budou podporovat jejich prosociální chování. V závěru článku najdete i edukační aktivitu.
Letní olympiáda v mateřské škole
Léto je naprosto skvělým obdobím pro realizaci různých sportů. A ideálním propojením může být organizace letní olympiády. Aktivity upevní i prosociální chování a kamarádské vztahy ve třídě. Inspirujte se dnešním článkem plným tipů a zaručené zábavy nejen pro děti!
Využití dramatizace v environmentálním vzdělávání MŠ a 1. st. ZŠ
Divadlo nebylo vždy jen kulturním zážitkem. Podobně jako dokumentární film má i ono velký edukativní potenciál. Tedy pokud víme, jak na to. Tento článek se zaměřuje nejen na příklady environmentálních divadelních představení, ale zejména na osvědčené jednoduché tipy, jak i náročné téma mohou děti pochopit s pomocí dramatizace.
Sebereflexe učitelské práce ve školním roce
Pokud jste již četli můj předešlý článek Reflexe školního roku s dětmi, stihli jste již reflexi školního roku společně s dětmi. V dnešním článku se nebudeme přímo věnovat dětem, ale naleznete zde inspiraci pro vlastní reflexi školního roku z pohledu pedagogů. Jestliže využíváte pedagogický deník, který jsem již zmiňovala například v tomto článku týkajícím se psychohygieny učitele, bude se Vám dnes hodit. Pokud ho ještě nemáte, určitě jeho založení zvažte.
Reflexe školního roku s dětmi
Červen se nám pomalu chýlí ke konci a s ním i samotný školní rok. Každý školní rok je plný zážitků, které určitě stojí za to, abychom si je opět vybavili a zavzpomínali na ně. V tomto článku naleznete mnoho inspirace k tomu, jak takovou reflexi školního roku zábavně pojmout.
Spaní ve školce: prakticky
Blíží se nám konec školního roku, což pro mnohé předškoláčky znamená poslední dny strávené ve školce, než se z nich stanou školáci. Spaní ve školce je skvělou akcí, jak završit školkovou docházku, strávit čas s paní učitelkami trochu jinak a zažít pořádnou porci zábavy.