RSS

Články - příspěvky '2023' 'červenec'

Letní kuchaříci aneb jednoduché recepty, které děti zvládnou
Konečně nám nastalo léto, období plné dovádění venku a sluníčka. Využijme toto volnější období pro podporu motoriky a osvojení základních dovedností v podobě přípravy jednoduchých a osvěžujících „mňamek“. V článku na vás čekají sladké i slané recepty a také recept na osvěžující letní drink.
Tematické aktivity: Indiánské léto
K létu patří neodmyslitelně také indiáni. Inspirujte se dnešním článkem nabitým praktickými tipy na to, jak si takové indiánské léto užít. Pokud by vás k tomuto tématu zajímalo více, v knize Barevný rok naleznete celou kapitolu věnovanou tomuto tématu.
Vodní hrátky aneb zábavné aktivity s vodou
V teplém letním počasí je potřeba se občas zchladit. Dnešní článek vám přinese mnoho tipů na aktivity, které nejen děti osvěží a zabaví, ale také budou podporovat jejich prosociální chování. V závěru článku najdete i edukační aktivitu.
Letní olympiáda v mateřské škole
Léto je naprosto skvělým obdobím pro realizaci různých sportů. A ideálním propojením může být organizace letní olympiády. Aktivity upevní i prosociální chování a kamarádské vztahy ve třídě. Inspirujte se dnešním článkem plným tipů a zaručené zábavy nejen pro děti!
Využití dramatizace v environmentálním vzdělávání MŠ a 1. st. ZŠ
Divadlo nebylo vždy jen kulturním zážitkem. Podobně jako dokumentární film má i ono velký edukativní potenciál. Tedy pokud víme, jak na to. Tento článek se zaměřuje nejen na příklady environmentálních divadelních představení, ale zejména na osvědčené jednoduché tipy, jak i náročné téma mohou děti pochopit s pomocí dramatizace.