RSS

Články - příspěvky '2023' 'květen'

Objevujte přírodu hravě
Aplikace iNaturalist slouží ke sdílení pozorování přírodních druhů po celém světě. Je to taková přírodovědecká sociální síť. Stejně jako v předešlém článku o MerlinBird ID lze aplikaci iNaturalist přirovnat ke hře Pokémon GO. S iNaturalist však oproti MerlinBird ID můžete „lovit“ nejen ptáky, ale i další druhy živočichů, rostlin a hub.
Aktivity podporující pozornost a paměť
V dnešním článku naleznete praktické tipy na aktivity, díky kterým budete u dětí trénovat paměť a pozornost, což jsou základy pro školní docházku.
Tematické aktivity: Mezinárodní den dětí
Hned prvním dnem v červnovém měsíci slavíme Den dětí. Jelikož do konce školního roku zbývá poslední měsíc, připravme dětem pestrý den. Inspirujte se zábavnými aktivitami, které děti nejen pobaví, ale také je naučí týmové spolupráci a budou je rozvíjet.
Uspořádání školního dne ve školce
Většina předškoláčků již má za sebou zápis do základní školy. I když se ve škole byli fyzicky podívat, málo z nich si umí představit, jak to od září bude reálně probíhat. V dnešním článku Vám přinášíme tipy na to, jak uspořádat takový běžný školní den předškoláčkům v mateřské škole.
Objevujte a chraňte ptactvo s mobilní aplikací
V roce 2016 zažil fenomén Pokémon svůj velký restart využitím geolokace a rozšířené reality. Vznikla totiž mobilní aplikace Pokémon GO – lov virtuálních pokémonů na reálných místech – a vyhověla tím jak požadavkům dětí hrát „počítačové“ hry, tak požadavkům dospěláků vytáhnout (nejen) děti ven.
Aktivita do hodin: Svět v souvislostech s pomocí Blue-Bota
Připravili jsme pro vás další tip na aktivitu do hodin. Tentokrát se jedná o využití Blue-Bota pro zpestření výuky i v jiných hodinách, které na první pohled z informatikou nemají nic společného.
Základy využití léčivých bylin: Při praxi a výuce
Máme nastudováno? Tak hurá pro nůžky, plátěnou tašku anebo košík! Ideálně kolem slunečného poledne, nikoliv za vlhka či po dešti. Na známých čistých místech začněme se sběrem bylin, které jsou nezávadné a dobře rozeznatelné.